Депутат ЛМР від «ВАРТИ», голова медичної комісії Валерій Веремчук розповів про результати першого виїзного засідання у львівські лікарні. Каже, зараз перед депутатами зараз вкрай складне завдання: серед великого переліку важливого і для лікарів, і для пацієнтів, обрати найбільш пріоритетні.

«Провели перше виїзне засідання медичної комісії. Стартували з міської лікарні «швидкої».

Площа лікарні – 50 тисяч квадратних метрів, понад 1 300 ліжок. Щоб повністю привести приміщення до оновленого, сучасного стану, треба близько 1,5 млрд гривень. Цього ж року «швидка» просить із бюджету майже 105 млн гривень тільки на капітальні ремонти різних відділень закладу, операційних палат на трьох поверхах, погашення лізингу за обладнання.

Окремо лікарня хоче придбати перший для Львова комунальний апарат МРТ. Його вартість – понад 20 млн гривень. Є ще амбітний задум збудувати власну кисневу станцію, щоб не витрачатися на придбання кисню. Ймовірно, вдасться отримати на це кошти з держбюджету. Якщо ні, то у медзакладі говорять, що готові відмовитися від кількох ремонтів заради МРТ та станції.

Кілька слів скажу про вертолітний майданчик, про який зараз дуже багато дискусій: потрібен чи ні. За словами гендиректора лікарні Олега Самчука, наявність майданчика дозволить «повітрям» швидко доставляти у лікарню важкохворих, травмованих зі всієї області. Вартість – близько 20 мільйонів. Водночас гвинтокрил мав би бути на балансі «надзвичайників». Цей проєкт може стати пілотним для всієї України, й Олег Самчук каже, що було би добре якби місто долучилося до його реалізації бодай частково. Якщо ж – ні, то зробить усе можливе, щоб знайти інші джерела для фінансування.

Отже, думати є над чим: що погоджувати, а від чого, на жаль, відмовлятися. Насправді після таких відвідин залишається осад: багаторічна байдужість до медицини призвела до того, що сьогодні змушені обирати між ремонтами відділень та апаратом МРТ. Саме тому й плануємо працювати над повноцінною медичною стратегією Львова, щоб наші лікарні могли надавати якнайбільше послуг, мати у своєму розпорядженні сучасну апаратуру, а пацієнти були впевнені: у кожному медзакладі отримають якісну допомогу».