Щоденно до Львова прибувають евакуаційні потяги. У них – поранені українці з прифронтових сіл і містечок, військові. Усі вони потребують не лише лікування, а й реабілітації – тілесної і духовної.

За участі Міністерства охорони здоров’я України у Львові заплановано реалізувати проект «Unbroken». Це – будівництво нового реабілітаційного центру.
Про це та багато інших аспектів говорили сьогодні депутати на виїзному засіданні з посадовцями міської ради і керівництвом Першого ТМО.
За словами голови комісії охорони здоров’я і соціального захисту Валерій Веремчук, корпус має бути збудований між лікарнею на вулиці Миколайчука і дитячою лікарнею на вулиці Орлика. Там проводитимуть різнопланову реабілітацію, кількість лікарняних ліжок – 400 – 450.
“За інформацією першого заступника міського голови Андрія Москаленка, напрацьований реальний механізм будівництва, кошти на яке надасть австрійський уряд. Загальна площа ділянки – близько 1 га. Є такий момент, що юридично ми маємо передати цю ділянку Міністерству охорони здоров’я, тобто з комунальної власності – в державну, оскільки кошти йдуть саме на них», – зазначив Валерій Веремчук.
Окрім процедури поділу земельної ділянки і передачі її в державну власність, ще буде підписано Меморандум. Цей юридичний документ регулюватиме передачу вже збудованого приміщення місту для його функціонування. Далі в ньому будуть працювати лікарі нашого Першого ТМО і надавати допомогу всім потребуючим.
“Ми сьогодні говорили з лікарями, зокрема, і з нашим колегою, депутатом і завідуючим 1-им Хірургічним відділенням Гнатом Геричем. З його слів, лікарняні відділення переповнені, позаяк щодня прибувають нові поранені і хворі. Відтак потреба відкриття ще одного корпусу для реабілітації є величезна. Дуже сподіваюсь, що спільними зусиллями нам вдасться якнайшвидше реалізувати такий амбітний для міста проект», – Валерій Веремчук.