У Львові завершився конкурс «Безпечна школа». Цього року тема конкурсу обрана з урахуванням воєнного стану в країні – як удосконалити шкільне укриття.

Свої проекти подали учнівські команди з 60-ти навчальних закладів. До другого туру обрали десять найкращих. І вже серед них визначили п’ять переможців.
“Діти підійшли до справи дуже творчо і відповідально, – розповідає заступниця голови комісії освіти і науки ЛМР Неля Васюта, яка була суддею конкурсу. – Важко було судити, бо кожен проект – цікавий, добре продуманий. І те, що мало бути три переможця, а обрали п’ять, свідчить про те, якими цікавими були проекти.
Особисто мені сподобався ідея облаштування центру, де навчатимуть учнів наданню домедичної допомоги. До речі, я була здивована, що такого курсу – домедичної допомоги, – немає в шкільній програмі. Немає адаптованого матеріалу, де б дітям пояснювали, як надати першу домедичну допомогу, а зараз це дуже важливо. І діти самі кажуть, що їм це дуже потрібно і важливо», – розповіла Неля Васюта.
За словами депутатки, майже всі проекти пов’язані з волонтерською діяльністю.
“Діти хочуть щось виготовляти, щоб потім продати на ярмарку, а в час повітряної тривоги займатись творчістю, облаштувати кінотеатр, в якому продавати поп-корн, а кошти передавати на ЗСУ. Тобто не просто проводити змістовне дозвілля, а й залучити тих однолітків, які сидять в гаджетах, до волонтерської діяльності, до активностей, креативних рішень. Зараз укриття – це наша реальність, але головне, щоб потім, після Перемоги, вони теж служили дітям, але вже не за прямим призначенням», – зазначила Неля Васюта.
Отож, переможцями визначено п’ять команд:
🔸СЗШ №36 з проєктом «МАРС»
🔸СЗШ №73 з проєктом smART SHELTER.
🔸Ліцей №66 з проєктом Lounge Zone.
🔸СЗШ №55 з проєктом МеТро Львів: SтаNція 55.
🔸СЗШ №92 з проєктом Кіно-острівець Grata Victoria.
Усі проекти-переможці будуть втілені за кошти міського бюджету Львова.