Уже зараз можна суттєво покращити ситуацію із заторами на дорогах Львова. Для цього потрібно замість хаотичних експериментів використовувати систему аналітики та прогнозування.

Із такою пропозицію виступив депутат Львівської міської ради, координатор ГР «ВАРТА» Валерій Веремчук в ефірі «Народного толк-шоу».

Він навів позитивний приклад Києва, де вулиці оснастили «розумними» камерами відеонагляду, які в автоматичному режимі готують аналітику про кількість транспорту на дорогах, про потужність потоків.

«У столиці, перш ніж перекрити якусь вулицю, ділянку дороги, встановити новий дорожній знак, використовують систему прогнозування на основі даних відеонагляду. Львів, до слова, також має такі камери, але не використовує їхні можливості. Нема відповідних управлінських рішень. Є тільки воля «когось» або якісь експерименти. Намалювали жовті смуги, люди вийшли на протест, зупинилися Стрийська і Липинського, – вирішили замалювати», – сказав Валерій Веремчук.

І камери відеоспостереження – не єдиний варіант. Є програмне забезпечення для симуляції різних ситуацій на дорогах.

«У русі «ВАРТА» маємо людей із цікавими і сучасними варіантами вирішення проблеми із заторами. Нещодавно до нас прийшли представники IT-сфери, які вже роблять візуальні прогнозування різних варіантів перекриття вулиць, скерування потоків в один чи інший керунок. З власної ініціативи вони розробили ціле програмне забезпечення для цього. Бери і користайся. Тільки би було бажання. У мерії його наразі нема», – резюмував Валерій Веремчук.