Уже до кінця березня львівські лікарні мають подати перелік пакетів послуг для укладання нових договорів із Національною службою здоров’я України. Чим більше таких пакетів матиме медзаклад – тим більше потенційних пацієнтів, а відтак і грошей із державного бюджету.

Саме на цю тему відбулася зустріч у ЛОДА за участі представників області, міста, керівника НСЗУ Андрія Віленського, керівниці львівського відділення Мар’яни Возниці.

За словами голови медичної комісії ЛМР Валерія Веремчука, минулий рік став, по суті, тестовим для нової системи фінансування медзакладів, тому було важливо почути про результати і вже здобутий досвід.

«У Львові ми зробили однозначний висновок: медицина цього року має бути у пріоритеті. Зокрема, й у фінансовому. Щоб лікарні могли надавати щонайбільше якісних і безкоштовних послуг, потрібно створити відповідні передумови: придбати обладнання, відремонтувати приміщення, відкрити та облаштувати нові кабінети. А щоб з’ясувати, що саме треба першочергово, профільна комісія, яку очолюю, вже майже два місяці проводить виїзні засідання у міських лікарнях. Спілкуємося з їхніми працівниками, генеральними директорами», – розповів депутат.

Також він наголосив, що хоч цей рік буде складним для Львова, все ж вдалося у проєкті бюджету розвитку передбачити на медицину більше грошей, аніж будь-коли раніше.

«Водночас чудово розуміємо, що ані один чи два роки, ані 200-300-400 мільйонів гривень не виправлять багаторічний провал уваги до охорони здоров’я. Саме тому одним із головних завдань вважаємо створення повноцінної, комплексної стратегії розвитку медицини у Львові», – переконаний Валерій Веремчук.

Фото: пресслужба ЛОДА