З 3 млрд грн бюджету розвитку близько двох треба скерувати на покриття боргових зобов’язань за попередні періоди. Попри це, завдяки продуманому розподілу коштів усі важливі для життєдіяльності міста підприємства функціонуватимуть, а пріоритетні напрямки – медицина та освіта – отримали хороше забезпечення.

Про фінансові особливості 2021 року розповіла голова бюджетної комісії, депутатка фракції «ВАРТА» Наталія Шелестак у програмі «Юркевич. Акценти».

«Боргові зобов’язання дуже великі. Це лізинги, які брали на придбання медичної апаратури, нових автобусів, кредити, випущені облігації, на які дороблятимемо дороги. А ще борги за виконані роботи перед підрядниками. Тут ідеться не лише про Львів, а й Винники, інші долучені території.  Загалом, це близько 1,8 мільярди, які маємо повернути цього року. І зараз ми виконуємо всі свої кредитні зобов’язання, лізинги взагалі повертаємо в повному обсязі. Інакше не можна: позичили гроші – треба віддати, замовили роботи – потрібно розрахуватися», – пояснила Шелестак.

Також вона аргументувала, чому цього року розгляд бюджету розвитку триває довше, аніж у попередні роки. За її словами: краще зараз продумати всі витрати, спланувати надходження, аніж розрити половину міста, розпочати нові об’єкти, на які нема грошей.

«Уперше на комісію проєкт бюджету розвитку подали 29 січня. За ці півтора місяця ми провели близько півтора десятки бюджетної комісії: розбираємо бюджет по стрічках, маємо своє бачення, яке часто кардинально різниться від того, що пропонують чиновники. Дискутуємо, але виходимо на оптимальні варіанти. Грошей, після відрахувань по зобов’язаннях, залишається мало, а проблем у Львові – багато. Починаючи від медицини та освіту до стану балконів, будинків, доріг. Саме тому всі видатки мають бути дуже продуманими», – переконана депутатка.

Вона додала, що зараз усі профільні комісії розробляють стратегії розвитку для своєї сфери на 5 років.

«Це будуть дорожні карти для планового фінансування на майбутні роки. А наразі ми визначили пріоритети, які й максимально підтримуємо цього року – медицина, освіта. Також долали гроші на ремонти ліфтів, житлового фонду, на що є великий запит від самих мешканців», –  розповіла Наталія Шелестак.