Учора на засіданні медичної комісії ЛМР уперше відбувся відкритий діалог депутатів із керівниками міських лікарень. Кожен із головних лікарів озвучив потреби свого медзакладу для фінансування з міського бюджету. Також зголосилися разом із депутатами розпочати роботу над створенням Стратегії розвитку медицини у Львові.

Як наголосив голова комісії, депутат від фракції «ВАРТА» Валерій Веремчук, охорона здоров’я – наразі чи не єдина сфера у Львові, для якої вже погодили фінансування всіх програм із загального фонду. На черзі – розподіл коштів із бюджету розвитку.

«Грошова потреба для медицини дуже велика. Загалом лікарні задекларували на 2021 рік запитів на близько 500 мільйонів гривень. Це проведення капітальних ремонтів, придбання обладнання. Визначити, що є більш пріоритетним із важливого буде складно. Щоб профінансувати справді найнеобхідніше, вже з наступного тижня медична комісія проводитиме виїзні засідання у лікарнях, щоб на власні очі побачити ситуацію», – розповідає Веремчук.

За його словами, очевидно, що за рік не вдасться закрити всі величезні прогалини у медицині, які розросталися десятиліттями. Та основне, що депутати і лікарі готові розпочати масштабну спільну роботу над формуванням медичної стратегії Львова. Її мета, щоб  львів’яни змогли отримувати максимально широкий спектр якісних і безкоштовних послуг, лікувалися у комфортних умовах, незалежно від того, в яку лікарню потраплять.

«Попередньо плануємо щомісяця проводити робочі зустрічі. А наприкінці січні відбудеться cтратегічна сесія за участю керівниці Західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Мар’яни Возниці. Хочемо розробити варіанти, за яких львівські лікарні претендуватимуть на якомога більшу кількість пакетів для фінансування від НЗСУ. Кожен пакет – це певні послуги, які може надавати лікарня пацієнтам безкоштовно. Видатки покриває держава. Тож у наших інтересах, щоб львівські медзаклади отримали таких пакетів щонайбільше. Якщо для цього потрібно докупити якесь обладнання, відремонтувати приміщення, то очевидно, що маємо виділяти на це гроші з міського бюджету», – переконаний Валерій Веремчук.