Лише на Львівщині від коронавірусу та його наслідків померли понад 3 тисячі осіб. Тож дискусії про те, чи варто вакцинуватися, чи, може, ще почекати, взагалі недоречні. Основна проблема в тім, що в Україні не вистачає вакцини, щоб провести масову кампанію, – переконаний голова медичної комісії ЛМР Валерій Веремчук.

«На всю Україну зараз вакцинувалося лише близько 540 тисяч громадян, на Львівщині – 2% дорослого населення. Для порівняння, у Німеччині – 20 мільйонів громадян. Ось цифри, які треба виправляти, бо інакше до якогось колективного захисту та імунітету нам ще йти багато років», – наголосив він в ефірі програми «Народне толк-шоу».

Також він переконаний, що Україна все-таки має скористатися досвідом інших країн і впровадити державні заходи, щоб вакцинація була не лише «справою доброї волі, а й обов’язком».

«В інших країнах у багатьох людей також є сумніви щодо вакцинації. Але закордоном здебільшого діє правило: не хочеш вакцинуватися – твоє право, але тоді ти можеш втратити роботу,  не зможеш виїхати з країни. Так є, наприклад, у США, де права та свободи громадян – понад усе. Думаю, що державні заходи, коли вакцинація – це не просто вільний вибір, а й обов’язок, зараз будуть дуже доречними й в Україні», – заявив Валерій Веремчук.