Депутати фракції «ВАРТА» підтримали бюджет розвитку Львова на 2021 рік  у частині  фінансування гуманітарної сфери, в яку входять пріоритетні для міста медицина та освіта.

У профільних комісіях працювали представники фракції – Валерій Веремчук очолює медичну, Неля Васюта – заступниця голови в освітній. Вони максимально доклалися до того, щоб виокремити найнеобхідніші позиції для обох сфер та забезпечити їм фінансування.

Паралельно працювала бюджетна комісія на чолі з Наталією Шелестак. За її словами, цього року процес ухвалення міського кошторису є справді безпрецедентним. Важко пригадати, чи будь-коли раніше депутати настільки зважено та обдумано підходили до розподілу грошей громади.

«Навіть для того, щоб проголосувати цю частину бюджету, ми вже провели колосальну роботу. Так, повністю бюджет розвитку ухвалимо пізніше, ніж завжди, але для цього є об’єктивні причини. Ми вперше справді визначили пріоритети для фінансування, мали досконально вивчити проблематику і в медицині, і в освіті, і в культурі, щоб гроші пішли на основне.

Друге – варіант, що чиновники малюють нам якісь незрозумілі суми і кажуть: ви проголосуйте, а ми потім розберемося, –  більше не працює. Ми пропрацювали кожну стрічку, відкинули всі «захцянки», які не на часі, і визначили нагальні позиції, на які гроші треба вже і зараз. Щоб лікарі могли надавати якісні послуги, діти, молодь отримали добрі умови для навчання, розвитку. Вважаю, що врешті вийшли на справді збалансований та оптимальний варіант у нинішніх фінансових реаліях», – коментує Наталія Шелестак.

Також у нинішній частині бюджету розвитку передбачили кошти на районні адміністрації – по 33 млн гривень, та реалізацію проєктів-переможців Громадського бюджету.

«Уже весна, йде тепло – треба починати поточні ремонти у районах, визначати підрядників для проєктів, авторами яких стали львів’ян. Тому виділили гроші, щоб усі роботи розпочалися вчасно і не відкладалися на дощову осінь», – додає Наталія Шелестак.

Повністю бюджет розвитку планують голосувати 25 березня. Адже зараз є ще багато питань до фінансування комунальних підприємств, до поповнення їхніх статутних капіталів.

«Робота над бюджетом не припиняється. І попереду нас чекає найскладніша частина – розібратися з нашими «комунальниками», які проїдають шалені гроші, але не думають про те, як заробляти та оптимізувати свою діяльність», – наголосила голова бюджетної комісії.