Голова бюджетної комісії ЛМР, депутатка «ВАРТИ» Наталія Шелестак пояснила, чому саме медицина буде пріоритетною для фінансуванні цього року. І пандемія – не єдина причина. За її словами, йдеться про вимогу часу, продиктовану новою системою фінансування медичних закладів.

«Ми більше не отримуємо якусь суму державних субвенцій, яку могли розподіляти, як уважали за потрібне. Тепер кожен медзаклад має створити певний пакет послуг та укласти на нього договір із Національної службою здоров’я України. І тільки тоді, коли пацієнт скористається цієї послугою, НСЗУ оплатить її», – пояснила вона в ефірі «Народного толк-шоу».

Тож сьогодні одне з основних завдань – зробити все можливе, щоб створити максимум умов лікарням для надання щонайбільшої кількості послуг, щоб вони могли заробляти на себе. По-перше, львів’яни отримуватимуть якісні і безкоштовні послуги. По-друге, це у майбутньому послабить навантаження на місцевий бюджет. Адже, наприклад, торік були прецеденти, коли доводилося перекривати навіть зарплати лікарям, бо вони не змогли заробити на себе.

«Щоб кількість послуг у лікарнях зросла, потрібно придбати необхідне обладнання, відремонтувати кабінети. Фінансування медицини – це необхідність і  капіталовкладення у майбутнє: сьогодні ми виділяємо гроші на все потрібне, а надалі лікарні заробляють на себе», – пояснила Наталія Шелестак.