Понад 5️⃣0️⃣0️⃣ тисяч пролікованих пацієнтів 5️⃣2️⃣тисячі хірургічних операцій понад 1️⃣ млрд гривень благодійних внесків – це короткий підсумок роботи Першого Територіального Медичного Об’єднання за 2022 рік.

А ще 3️⃣8️⃣ тисяч квадратних метрів відремонтованих лікарняних приміщень. Днями Генеральний директор Першого ТМО Олег Самчук провів зустріч з колективом, для усіх, хто працює, допомагає, підтримує шпиталь – медиків, благодійників, волонтерів та депутатів. За слова голови комісії охорони здоров’я ЛМР Валерія Веремчука, звіт був змістовний, цікавий, з цифрами, аналітикою, з тим, що вдалось зробити у 2022 році, попри війну та величезне навантаження на медичний заклад.

“Колектив Першого ТМО – близько 4 тисячі осіб, адже це об’єднання трьох медичних закладів: лікарні Св. Пантелеймона (Миколайчука, 9), лікарні Св. Луки (Навроцького, 23) та дитячої лікарні Св. Миколая (Орлика, 4). Порівнюючи з тим, якими ці медзаклади були два роки тому, бачимо разючі зміни. Медицина сьогодні неможлива без сучасного обладнання, тому МРТ, КТ, ангеограф – це все вже є в Першому ТМО завдяки спільним зусиллям. Ми підрахували, що з 300 фур , які заїхали з гуманітарною допомогою – медикаментами, обладнанням, половина – це робота нашої команди Народної Самооборони Львівщини та Центру волонтерства.

Я погоджуюсь з Олегом Самчуком, що цього року їх медоб’єднання найбільше отримало допомоги з різних джерел. Можливості міського бюджету в цьому році були значно менші, ніж в попередньому. Але ми все ж фінансуємо закупівлю обладнання, проводимо ремонти. Це приклад, коли мотивація керівника, результат роботи, якісна послуга, яку вони надають, притягують всіх, хто бачить цю енергію. Час, який ти вкладаєш, ресурс, кошти, воно відпрацьовує, допомагає, рятує людей. Є нові відділення, які відкрились і вже працюють. На базі лікарні запрацював Центр «Незламні», реабілітаційний зал з тренажерами. Це правильна ідея, не відправляти людей за кордон на лікування, а все робити тут, у Львові. Адже є фахівці, вони багато їздять, вчаться, провели уже майже 200 трансплантацій. У моєму розумінні позитивний результат медичної реформи, про яку є багато дискусій, дало саме об’єднання трьох лікарень в одне ТМО. Сьогодні вони взяли на себе велике навантаження лікувати, допомогати українцям в час воєнних дій. Вони вмотивовані і далі працювати, розвиватись, відкривати нові корпуси, будувати, а міська влада зобов’язана їм в цьому допомагати”, – зазначив Валерій Веремчук