Напередодні саміту Україна-ЄС 5 жовтня низка європарламентарів оприлюднили відкритий лист до голови фракції «Слуга народу» Давида Арахамії. В цьому листі депутати Європарламенту зазначали, що попри обіцянки президента Зеленського провести масштабні якісні зміни в Україні, через 17 місяців після його перемоги на виборах відбувається згортання антикорупційної реформи. Згадують про проблеми з призначенням керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Те, що нинішня влада згортає  реформи, може загрожувати Україні втратою макрофінансової допомоги від Євросоюзу. Проблеми можуть виникнути і з безвізовим режимом.

Європарламентарі зазначили, що йдеться не про скасування безвізу для України, але пригрозили «накладати конкретну відмову в таких свободах окремим олігархам, включаючи політиків, які зловживають цим правом заради своєї приватної незаконної діяльності».

ЗМІ також повідомляють, що європейські лідери планують нагадати президенту Зеленському про верховенство права в Україні. І це серйозний сигнал від ЄС про те, що нинішній українській владі треба задуматися.

Ми щодня бачимо, що чинна влада дбає лише про себе і про спонсорів-олігархів. Бачимо, як ця влада приватизувала правоохоронні органи, покриває своїх депутатів-корупціонерів і рятує корумпованих суддів від законного покарання. Бачать це і на Заході, у ЄС вже чітко дають зрозуміти, що не довіряють Зеленському. Чи схаменеться президент, адже своїми діями ставить під удар власний народ?