Нещодавно Український центр оцінювання якості освіти анонсував дуже дивне нововведення щодо розділення обов’язкового комплексного ЗНО з української мови та літератури. З наступного року лише тест з української мови залишиться обов’язковим, а от ЗНО з мови та літератури знадобиться лише вступникам на гуманітарні спеціальності.

Однак такий підхід не можна назвати логічним і продуманим. Проти цієї ініціативи виступив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. Його відкрите звернення до глави уряду вже підтримали багато вишів, науковців та митців.

Зрозуміло, що неможливо опанувати українську мову без вивчення української літератури. І коли йдеться про розподіл на гуманітарні та технічні спеціальності, то правильнішою буде розробка завдань різних рівнів складності для комплексного ЗНО.

Не можна нівелювати важливість викладання та вивчення української літератури. Не можна фактично підштовхувати молоде покоління не звертати уваги на нашу культурну спадщину. Бо це – як вистрілити собі у серце.

Ми підтримуємо вимогу зберегти комплексне ЗНО з української мови та літератури для всіх. Якщо не подбати про якість української освіти і виховання національно свідомої молоді, то не можна буде говорити про розвиток держави.