Максимальне медичне забезпечення, щоб лікарі могли на місці швидко встановити діагноз, а ще комфортне перебування пацієнтів на лікуванні, – це ті основоположні речі, які необхідні медичним закладам для якісного надання допомоги.

Про це говорить лікарка із понад 15-річним стажем, завідувачка відділення львівської інфекційної лікарі та координаторка руху «ВАРТА» Софія Кащевська.

«У моєму відділені перебувають дітки від двох місяців – з різними інфекційними патологіями. Клінічні аналізи я маю провести впродовж двох годин. Я не можу маленьку дитинку відправляти по всьому Львові в різні лабораторії. Тому усі лікарні мають мати всі інструменти для того, щоб лікарі  могли зробити базову оцінку стану пацієнта і якнайшвидше виставити попередній діагноз. Медикам потрібне якісне забезпечення на місці», – ділиться Софія Кащевська.

Окрім того, не менш важливим є організація комфортного перебування пацієнтів у лікарні: чиста постіль, зручні меблі у достатній кількості.

«Не може хвора дитинка лежати, а мама – сидіти. Психологічний стан мами, коли хворіє маля, дуже важливий. І цей комфорт ми повинні забезпечити різними способами», – переконана вона.

Наприклад, торік Софія Кащевська організувала у відділені, яке очолює, проєкт «Через посмішку до здоров’я», кімнату глядача.

«Ми інфекційний стаціонар і тут є свої особливі правила перебування. Але ми шукаємо варіанти, щоб у межах правил, підтримати тих, хто у нас перебуває», – Софія Кащевська.