Це громадське формування у переломні моменти історії відіграло надзвичайно важливу роль у житті міста та країни.

Голова фракції ВАРТА у ЛМР Юрій Мартинюк згадує, як у 2014 році у Львові під час подій на Майдані була створена Народна Самооборона.
Громадське формування “Народна Самооборона” і громадська організація “Народна Самооборона Львівщини” – це організації, які стали плацдармом для великої кількості громадських, волонтерських, соціальних ініціатив небайдужих львів’ян.
«Під час тих подій обласна прокуратура порушила справу про незаконні збройні формування. Тоді ми зареєстрували громадське формування з охорони громадського порядку і захисту державного кордону «Народна самооборона». Наші дії полягали в логістичних процесах відправки людей на Майдан. Ми намагались зробити так, щоб і ми самі, і люди були захищені в юридичній площині і щоб ці дії мали законодавчо прив’язане русло. Після початку війни частина людей, які були в “Народній Самообороні”, пішли добровольцями, а інша – почали займатись волонтерством. Тоді була створена громадська організація «Народна самооборона Львівщини». Ми займались розмитненням гуманітарних вантажів, постачанням касок для військових та іншою допомогою. Згодом на базі ГО розгорнули свою діяльність різні напрямки активностей львів’ян, починаючи від Центру забезпечення військових, його розгалуженням став Центр допомоги сім’ям АТО, центр волонтерства, правової допомоги, організація патріотичного виховання дітей та молоді «Гайдамацька Січ».
Депутатка фракції ВАРТА Неля Васюта багато років у волонтерській родині, за її плечима багато добрих справ.
«Дякую всім друзям-волонтерам і найкращим, безвідмовним благодійникам за допомогу. Воїнам, медикам, сім’ям учасників АТО/ООС, родинам полеглих Героїв, та всім, кому вдалося допомогти за ці 8 років, дякую за ваш внесок в розбудову нашої багатостраждальної країни . Неймовірно пишаюся нашим найкращим керівником Валерій Веремчук , дякую за всі фантастичні проєкти, які ми спільно реалізували. Так хочеться вже поволонтерити в мирній країні! Перемоги нам!!!”
Керівник «Народної Самооборони Львівщини», депутат фракції ВАРТА Валерій Веремчук зазначає, що за вісім років члени організації пройшли складний волонтерський шлях та відчули єдність українського народу.
«Озираючись назад, ми з тривогою пригадуємо січень 2014 року. Перші смерті на Майдані, запеклі бої на вулицях Києва і така гаряча жага свободи. Тоді було складно, було боляче, але точно не було страшно. Команда Народна Самооборона Львівщини також потрапила під тиск репресивної машини тогочасної злочинної влади, але це нас не зупинило. Як керівник Народної Самооборони Львівщини, хочу подякувати усім нашим волонтерам за час, жертовність і великі щирі серця. Дякую за тепло, яким ви вже вісім років ділитесь з іншими».