Фракція ВАРТА звернула до міського голови з проханням напрацювати програму підтримки мережі навчальних центрів, які проводять довійськову підготовку населення. Звернення зачитав голова фракції Юрій Мартинюк.

 «Триваюча російська агресія та існування високої ймовірності її ескалації зумовлює необхідність продовження мобілізації до лав Збройних сил України. Також залишаються актуальними ризики повторення повітряних атак на місто Львів.

З огляду на це, беззаперечно актуальним є необхідність забезпечення довійськової підготовки (комплексу заходів, які здійснюється на місцевому рівні з метою надання громадянам знань та практичних вмінь, необхідних для захисту України, в тому числі тактичної медицини) максимально великої кількості мешканців Львова. Метою проведення довійськової підготовки населення є формування в громадян України патріотичної свідомості та стійкої мотивації, набуття знань та практичних навичок, необхідних для захисту України, готовності до національного спротиву, сприяння набуттю готовності та здатності виконання конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, розвиток бажання здобувати військові професії, проходити службу у Збройних Силах України.

Вже зараз на території Львова реалізовано ряд громадських ініціатив по створенню навчальних центрів та проведення тренувань цивільного населення по програмах довійськової підготовки. Аналогічно проводяться тренінги з тактичної медицини, що охоплюються, як програмами навчання довійськової підготовки так і як самостійний напрямок медицини під час війни.

З метою залучення максимальної кількості осіб, які матимуть змогу отримати знання та практичні вміння, необхідні для захисту України, а також забезпечення більш ефективного та систематичного навчання цивільного населення та добровольців територіальної громади м. Львова, в тому числі за рахунок покращення матеріально-технічної бази та розширення інструкторського складу Громадських організацій та волонтерських ініціатив, які проводять відповідне навчання, просимо Вас: створити робочу групу з числа представників виконавчих органів, депутатського корпусу та відповідних громадських та волонтерських середовищ для напрацювання програми про співпрацю та підтримку мережі навчальних центрів з залучення цивільного населення до проходження довійськової підготовки».