Сьогодні в одній із львівських лікарень відбулася передача унікального препарату дітям зі спінальною м’язовою дистрофією. Це стало можливим завдяки міжнародному Меморандуму, який ініціювала «ВАРТА» між Львівщиною та відомою фармацевтичною компанією зі Швейцарії.

Як повідомив куратор проєкту, активіст «ВАРТИ» Роман Панчишин, дороговартісні ліки вже отримали п’ятеро дітей, а найближчим часом препарат передадуть ще трьом.

«У липні Львівщина першою серед областей України підписала Меморандум про співпрацю зі швейцарською компанією. І от нарешті довгоочікувані ліки потрапили до тих, кому вони можуть кардинально змінити життя. Завдяки цьому препарату дітки зможуть звестися на ноги», – говорить Роман Панчишин.

Також він нагадав, що, окрім Львівської області, такі ж міжнародні Меморандуми «ВАРТА» ініціювала на Рівненщині та Прикарпатті. У планах – розширення проєкту на всю Україну.

«Це неймовірна подія для родин, де є діти зі СМА. Але такі дітки потребують не лише опіки батьків, рідних і благодійників. Необхідно, щоб про них почала турбуватися держава. Переконана, що ми зробили перший крок до цілісної програми підтримки орфанних дітей, які мають отримати шанс на повноцінне життя, реалізацію своїх мрій», – наголошує ініціаторка проєкту, керівниця Львівської обласної організації «ВАРТИ» Наталія Шелестак.

«Цією ініціативою «ВАРТА» показала, як потрібно діяти, щоб досягнути результату, і коли є справжнє прагнення допомогти», – додав координатор «ВАРТИ» Ігор Зінкевич.