Створення дієвої стратегії розвитку охорони здоров’я, позитив від якої відчують і пацієнти, і лікарні, – один із пріоритетів на цей рік. І цей процес не можна звести лише до об’єднання лікарень. Тим паче, не проаналізовано: яким буде ефект від цього, що виграють від цього медики, як це позначиться на якості послуг для львів’ян.

«У 2020 році львівські лікарні отримали 1 мільярд 44 мільйони гривень через договори від НСЗУ. З них, наприклад, понад 186 мільйонів – а це 17% від усієї суми – за ковідні пакети. А як буде після об’єднання? Якими будуть і чи будуть плюси? Як працюватиме «первинка»? Переконаний, що цю інформацію потрібно проаналізувати зараз, а вже потім ухвалювати рішення. У Львові й так вистачає порожніх суто «паперових» програм, стратегій. Неприпустимо, щоб так сталося і з медичною», – наголосив голова медичної комісії ЛМР Валерій Веремчук під час нинішнього засідання.

Він запропонував профільним чиновникам уже розробити прогнози про те, як об’єднання позначаться на надходженні грошей від НСЗУ, якою буде дохідна частина лікарень, скільки зможуть витрачати на розвиток, скільки коштів буде потрібно на зарплати, оплату «комуналки», чи будуть потрібні бюджетні дотації. Також є питання щодо логістики: чи не доведеться пацієнтами «кататися» з одного кінця міста в інший, щоб отримати послугу.

«Ми вже два місяці працюємо в робочій групі над цієї стратегією, адже розуміємо, що вона має визначити керунок розвитку нашої медицини на роки. Саме тому важливо дотримуватися логіки дій, а не поспіхом ухвалених рішень, від яких будуть залежати здоров’я львів’ян, робота лікарів», –  пояснив Веремчук, який закликав керуватися здоровим глуздом, а не емоціями чи політикою.

За його словами, краще зараз дискутувати за круглими столами, аніж потім «гасити» пожежі від необдуманих кроків, коли медики перекриватимуть дороги, як то було на вул. Мазепи, чи львів’яни масово скаржитимуться на неможливість отримати якісну допомогу.

«Моє головне очікування від стратегії – щоб кожен, кому потрібна меддопомога, отримував її якісно і кваліфіковано, а лікарі мали всі інструменти для цього», – резюмував Валерій Веремчук.