На тридцятому році незалежності України, на сьомому році російсько-української війни кум Путіна Віктор Медведчук через начебто «український» суд переписує нашу історію.

Саме адвокат Віктор Медведчук сорок років назад виступав захисником у процесі над поетом і дисидентом Василем Стусом, але замість того, щоб захищати, Медведчук зробив усе можливе, щоб допомогти радянському режиму знищити українця.

Зараз Медведчук влаштував ще один процес уже над мертвим Стусом. 19 вересня Дарницький районний суд Києва частково задовільнив позов кума Путіна проти журналіста й історика Вахтанга Кіпіані та видавництва Vivat про заборону видання і поширення книги «Справа Василя Стуса». Суд вирішив, що кілька розділів цієї книги «порушують особисті немайнові права Віктора Медведчука на повагу до честі й гідності, недоторканності й ділової репутації». Суд постановив прибрати інформацію про особу Медведчука із книги.

Це ганебне судове рішення є нічим іншим, як впровадженням радянської цензури в сучасній Україні. Взагалі неприпустимо вживати такі слова як «честь» і «гідність» в одному реченні зі згадкою про Медведчука.

Звичайно, що ще буде апеляція на рішення столичного Дарницького райсуду. Але чи можемо ми довіряти нашій судовій системі? Ми вчергове переконалися, що це не система правосуддя, а зграя людей у мантіях на побігеньках в олігархів.

Українці не будуть мовчати і не дозволять глумитися над пам’яттю про Василя Стуса. Медведчуку і його кишеньковим суддям треба зрозуміти, що на всі їхні спроби повернути радянський режим буде ще жорсткіша протидія від активних свідомих українців. Медведчук не зможе стерти нашу пам’ять одним судовим рішенням. І йому ще доведеться відповідати за усі свої вчинки – минулі й теперішні.