Марія Кісельова

Лікарка-педіатр, неонатолог

Народилася 27 вересня 1973 року.

Освіта – вища.

Докторка медичних наук, професорка і завідувачка кафедри педіатрії і неонатології факультету післядипломної освіти Львівського медичного університету ім. Данила Галицького.

«В Україні Банк грудного молока вже існує в Києві. Хоча його відкрили не так давно, але вже є відчутний результат. Вкладені у нього гроші – а це 9 мільйонів гривень на створення і певні кошти на його функціонування – повертаються хорошим здоров’ям дітей. Зокрема, зменшується час перебування дитини у стаціонарі. Також заміна суміші на донорське грудне молоко суттєво покращила показники виживання дітей, зменшилася частота ускладнень і серйозних захворювань, характерних для новонароджених та у період дитинства.

Суміш – штучний продукт. Жодна з них за складом не є наближеною до грудного молока. Суміші не містять тих біологічно-активних речовин, які виконують функції захисту дитини, сприяють оптимальному формуванню імунітету. Саме тому створення Банку грудного молока у Львові є актуальним. Це той проєкт, який я мрію реалізувати, бо від цього залежить здоров’я і життя тисяч дітей»