Попри те, що медичне капеланство ще потребує затвердження і врегулювання на законодавчому рівні, львівські лікарні вже починають запускати пілотні проєкти та долучати душпастирів до роботи з пацієнтами у медзакладах.

«Про готовність впроваджувати медичне капеланство у своїх закладах говорять практично всі головні лікарі. Зараз маємо два «пілоти» в ОХМАТДИТі та Центрі онкології. Цей досвід стане корисним для інших лікарень, буде приклад, як це правильно зробити», – наголосив голова медичної комісії ЛМР Валерій Веремчук під час круглого столу, який організувала Патріарша комісія у справах душпастирства охорони здоров’я Української Греко-Католицької Церкви на тему «Пандемія, нові виклики, загрози і непевність. Медичний капелан: присутність у палатах страждань».

Він зазначив, що коли визначення «медичний капелан» пропишуть і в законодавстві,  духівники будуть повноцінними учасниками лікувального процесу.

«Я впевнений, що медичне капеланство розвиватиметься. Як голова профільної комісії сприятимуть цьому. Лікарі самі визнають, що через напружений графік не мають змоги приділити багато часу на щирі розмови. Та часто ж хворий потребує моральної підтримки, зміцнення надії у подоланні недуги. Й іноді навіть не менше, аніж медикаментів. І саме цю місію – вислухати, порадити, поговорити, заспокоїти – виконуватимуть капелани», – переконаний Валерій Веремчук.