Бюджетна комісія погодила видатки на охорону здоров’я з бюджету розвитку на 2021 рік. Понад те, вирішили додати ще понад 30 млн грн до раніше запланованих близько 230 мільйонів.

Це потрібно, щоб вже цьогоріч вдалося запустити кілька важливих об’єктів у медзакладах. Наприклад, онко- та нейрохірургію у дитячій лікарні на Орлика. Придбати для цього все необхідне обладнання, не вдаючись до лізингу.

«Цього року ми чітко визначили, що медицина разом із освітою, культурою, «соціалкою» – д пріоритетні напрямки фінансування. Тому погодили, що в повному обсязі виділяємо гроші на все найбільш необхідне для цих сфер. І вже після цього розподіляємо те, що залишиться, між іншими напрямками. Це необхідний крок. Це вимога часу, коли ми нарешті повинні дати медицині поштовх до розвитку. Окрім того, наша принципова позиція така: якщо купувати обладнання в лікарню, то найкраще. Ми не настільки багаті, щоб дозволити собі дешеве і неякісне», – коментує голова бюджетної комісії Наталія Шелестак.

«Майже два місяці профільна комісія працювала на виїзді. Ми побували у міських лікарнях, поспілкувалися з головними лікарями, працівниками, провели величезний обсяг роботи. Звісно, за 230 мільйонів гривень не вдасться закрити всі потреби, але визначили найгостріші моменти, щоб лікарні змогли надавати щонайбільше якісних і безкоштовних послуг львів’янам, укладати договори з НСЗУ та отримувати гроші від держави. Кожна стрічка, яку погодили для фінансування, обґрунтована і є вкрай потрібною», – говорить голова медичної комісії Валерій Веремчук.