Депутати фракції «ВАРТА» підтримали бюджет розвитку Львова на 2021 рік – з правками та пропозиціями бюджетної комісії.

Зазначимо, що йдеться про так звану другу, «господарську» частину кошторису. Її розгляд перенесли, щоб повністю проаналізувати всі стрічки та вирішити надважливе питання із фінансуванням комунальних підприємств, які роками поїдають мільярди гривень.

«Це був неймовірно складний процес. Бюджетна комісія проводила щодня багатогодинні засідання, щоб врешті вийти на прийнятний і збалансований варіант. Дякую колегам-депутатам, які дуже відповідально підійшли до цієї роботи. Це стосується й представників нашої комісії, й інших профільних. Ми відкинули з бюджету всі речі, які зараз нереально реалізувати, всі «хотілки», які можуть почекати, поки ми не здолаємо нинішні складі часи», – коментує голова бюджетної комісії Наталія Шелестак.

За її словами, попри значне обмеження в грошах, все ж бюджет сформували так, що місто виконуватиме всі свої боргові зобов’язання, лізинги закриються в повному обсязі. Вдасться оновити електротранспорт, придбати нові автобуси із принциповою вимогою – не вкладати угоди із країною-агресором та підсанкційною Білоруссю.

Окрім того, збільшили фінансування важливих для львів’ян програм, що дають змогу на умовах співфінансування з містом проводити капітальні ремонти будинків, модернізувати ліфти. Також додали гроші на районні адміністрації для проведення поточних робіт – Залізничний, Шевченківський, Личаківський райони, до яких приєдналися території, отримають по 7 млн грн, Франківський і Сихівський – по 5 мільйонів.

«Щодо найбільш болючого питання – поповнення статутних капіталів «комунальників», то ми наразі виділяємо гроші частково, аби вони могли повноцінно функціонувати. Втім за кілька місяців хочемо отримати повні звіти про використання цих грошей, хочемо побачити, наскільки керівництво готове змінювати підходи до своєї роботи і таки дбати про те, щоб вийти зі стану вічно збиткових», – наголосила Наталія Шелестак.