Звернення фракції «ВАРТА» у Львівській міській раді до Львівської обласної ради із вимогою провести перереєстрацію комунальних медичних закладів, що розміщені на території міста, до Львова, згідно чинного законодавства України

У вівторок, 13 квітня, депутати Львівської обласної ради під час засідання сесії не підтримали перереєстрацію чотирьох комунальних лікарень, що розміщені на території Львівської міської територіальної громади, до Львова. Таке рішення відверто здивувало, адже, на наше переконання, воно суперечить і здоровому глузду, і чинному законодавству України.

Зокрема, йдеться про Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Львівський державний онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр, Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих, що у Винниках, та Львівську обласну клінічну лікарню. Рішенням ЛОР попередньої каденції у 2019 році їх перереєстрували у населенні пункти у різних районах Львівщини.

Причина – аби кошти з податків, замість наповнювати міську казну Львова, осідали в інших населених пунктах. Водночас важко зрозуміти, який стосунок військовий шпиталь у Винниках має до селища Дубляни Самбірського району, а, наприклад, лікарня екстреної медицини, що на вул. Миколайчука, до села Завадівка Турківського району. Ми лише «за», аби їхні громади заробляли і процвітали, але через створення і реалізацію відповідних програм розвитку, вливання інвестицій, а не за рахунок сумнівних маніпуляцій.

Наголосимо, що саме Львів витрачає бюджетні кошти на створення та підтримку інфраструктури навколо згаданих медзакладів. Більшість їхніх працівників – мешканці Львова, як і левова частина пацієнтів. Тож логічно, щоби надходження від ПДФО залишалися у розпорядженні міста. А це майже 150 млн грн щороку, за які можна ремонтувати дороги та хідники, що ведуть до лікарень, облаштовувати паркувальні зони і так далі. Окрім того, гроші необхідні, щоб забезпечувати медиків усім необхідним для боротьби з пандемією. А, зазначимо, що багато жителів області проходять лікування саме у Львові. Понад те, розуміючи необхідність максимально підтримувати наші лікарні, депутати Львівської міської ради звільнили усі чотири заклади від сплати земельного податку

Насправді, ми утримаємося від оцінки рішення ЛОР дворічної давнини, втім закликаємо депутатів уже нового скликання проявити свідомість та не нехтувати чинним законодавством. А, згідно із внесеними змінами від 02.12.2020 до статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», забороняється безпідставна перереєстрація комунальних установ без дозволу місцевої ради населеного пункту, де цей заклад розташований. Також безпідставно перереєстровані комунальні заклади мають повернутися у місця їхнього розташування. Для прикладу, це вже сталося із Львівським історичним музеєм, який на початку 2020 року «переписали» на Червоноград.

Отже, наполягаємо на необхідності повторно винести питання на розгляд сесії Львівської обласної ради та привести рішення про перереєстрацію згаданих чотирьох обласних лікарень у відповідність до Закону України.