Будівництво крематорію у Львові – на часі, адже можливості для проведення традиційних поховань вичерпуються. Втім це питання не повинно стати об’єктом для маніпуляцій, натомість має вирішуватися дуже прагматично: підготовка сучасного проєкту та чіткі економічні розрахунки, щоб зрозуміти, чи може місто дозволити собі зараз таку річ.

У цьому переконаний керівник фракції «ВАРТА» у ЛМР Юрій Мартинюк, який взяв участь у дискусійному ефірі «Народного толк-шоу».

«Ресурсу землі не вистачить назавжди, а розширювати цвинтарі, наприклад, вирубуючи ліси, також не найкращий варіант. Тож побудова крематорію – це правильне рішення для великих міст-мільйонників. І для Львова воно на часі. Питання лише в тім: як і де його будувати, за які гроші, щоб крематорій не став у Львові черговим проєктом-довгобудом чи проєктом-привидом, який існує тільки на папері, але під який викачуються чималі гроші з бюджету», – заявив Юрій Мартинюк.

Він звернув увагу на те, що активно говорити про потребу крематорію чиновники почали ще два роки тому. Але за цей час не підготували фінансових розрахунків, не представили висновків екологів, не замовили проєкт. Лише торік спробували отримати 57 млн грн з бюджету на закупівлю двох печей у лізинг.

«Це вкрай неправильний підхід. Зараз в Україні лише три крематорії – в Києві, Одесі та Харкові. Зате мені дуже цікаво спостерігати за процесом у Дніпрі, де обіцяють побудувати  сучасний крематорій, за останніми технологіями з Німеччини. Принаймні я бачу і розумію, який проєкт там хочуть реалізувати. У нас же – розмови та й тільки. Хоча наголошу: вирішення питання із похованнями – на часі», – резюмував він.