Голова бюджетної комісії ЛМР, депутатка фракції «ВАРТА» Наталія Шелестак запропонувала керівникам комунальних підприємств оптимальний і ефективний варіант співпраці з депутатами – вести прозору господарську та фінансову діяльність, вчасно і сповна надавати інформацію про свою роботу, а не лише просити гроші з бюджету, маніпулюючи долями працівників та інтересами мешканців.

За її словами, у Львові склалася дивна традиція, за якою керівники комунальних підприємств поводяться так, наче йдеться про їхні приватні фірми, а інформація про їхню роботу – комерційна таємниця.

«Водночас хочу нагадати, що комунальні підприємства – це власність громади. Тому керівництво «комунальників» має вчасно і в повному обсязі надавати інформацію про використання грошей. Також дотаційні підприємства – а такими є майже всі –  повинні розробити варіанти санацій. Інакше ми ніколи не виліземо зі збитків і вливатимемо сотні мільйонів, мільярди в чорну діру», – заявила Наталія Шелестак сьогодні під час пленарного засідання сесії ЛМР.

Відтак вона закликала «комунальне» керівництво налагодити справді ефективну роботу з депутатами і бюджетною комісією.

«Я хочу, щоб на зміну різним маніпуляціям, на зразок, що депутати «нічого не розуміють, не хочуть давати гроші, створюють незатишну атмосферу», прийшла відкрита робота, бажання відповідати на наші запитання. Бо ми їх задаємо не просто з власної цікавості, а щоб максимально ефективно використовувати бюджетні гроші», – резюмувала Наталія Шелестак.

Нагадаємо, попри вимогу бюджетної комісії, комунальні підприємства так і не надали депутатам інформації щодо заборгованості перед підрядниками, планів розвитку та оптимізації своєї роботи. Саме через відсутність таких даних, довелося відкласти розгляд бюджету розвитку на 2021 рік.