Саме волонтери стали для медиків великою підтримкою під час карантину та й не тільки. За словами завідувачки відділення Львівської інфекційної лікарні, координаторка руху «ВАРТА» Софії Кащевської, у разі потреби, вона точно знає, що волонтери допоможуть.

Для прикладу, в її відділення часто потрапляють діти із багатодітних сімей, неблагополучних родин. І на перше ж прохання волонтери одразу привозять додаткові продукти, допомагають зі зверненнями до служби захисту дітей і молоді.

«Волонтери – це дуже чітка громадянська позиція. Позиція – допомагати. Це те саме, що роблять лікарі. І за підтримки волонтерів нам легше працювати. Наприклад, волонтери «Народної Самооборони» Львівщини забезпечили нас ліжками, якими ми укомплектували палати відділення. Поламалася якась запчастина в апараті, волонтери вже думаю, як і де придбати її якнайшвидше», – наводить приклад Софія Кащевська.

Під час карантину волонтери активно допомагали із засобами індивідуального захисту, коли «ти просиш бодай кілька респіраторів, а тобі їх привозять цілий ящик».

«Волонтери дбають про нас, щоби ми мали більшу змогу дбати про пацієнтів. І це дуже важливо – знати, що наша робота потрібна. Коли відчуваємо підтримку – то можемо більше», –  переконує Софія Кащевська.