У п’ятницю, 9 квітня, міський штаб із протидії коронавірусу ухвалив рішення, за яким із понеділка у Львові планують вакцинувати водіїв громадського транспорту, працівників підприємств, що забезпечують життєдіяльність міста. Не беремо під сумнів правильність такого кроку, втім вважаємо, що Львів також має подбати і про ту категорію осіб, для яких коронавірус справді може стати вироком.

Це хворі із важкими патологіями: хронічна ниркова недостатність, цукровий діабет, онкологія, гематологічні розлади та ін. Дивує, що їх і досі не внесли у пріоритетний перелік на першочергову вакцинацію на державному рівні.

Наведемо приклад пацієнтів-львів’ян із хронічною хворою нирок у термінальній стадії, які перебувають на лікуванні у відділеннях хронічного гемодіалізу Львівської обласної клінічної лікарні та Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова. Ці люди не можуть жити без гемодіалізу, тобто очищення організму на апаратах «штучна нирка», а COVID-19 для такої категорії пацієнтів означає смерть у 20-25% випадків.

До відділень гемодіалізу більшість таких пацієнтів добирається громадським транспортом, де існує великий ризик інфікування COVID-19, і далеко не кожна людина із інвалідністю І групи має змогу користуватися власним автомобілем чи наймати таксі. Процедури гемодіалізу проводяться у залах на 5–7 осіб, отож навіть через одного інфікованого існує реальний ризик спалахів COVID-19 у відділеннях.

Переконані, що альтернативних методів порятунку пацієнтів зі складними патологіями від важкого перебігу COVID-19, аніж вакцинація, немає.

Отож, пропонуємо, щоб міський штаб із протидії коронавірусу та міська комісія із техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглянули можливість першочергової вакцинації проти COVID-19 мешканців Львова із інвалідністю та важкими патологіями і розладами здоров’я, які потребують проходження постійних лікувальних процедур для підтримки життя чи реабілітації.

Також від імені міста варто звернутися до Львівської ОДА та обласної комісії ТЕБ та НС, щоб врегулювати питання і на обласному рівні, адже чимало пацієнтів, які проживають на території Львівщини, проходять процедури у медзакладах на території нашого міста.

Окрім того, просимо міського голову та міську комісію із питань ТЕБ та НС звернутися до Міністерства охорони здоров’я із пропозицією внести зміни до Національного плану вакцинації від COVID-19 та «дорожньої карти» та доповнити перелік пріоритетних категорій на отримання вакцини проти коронавірусу пацієнтами, які для підтримки життя чи реабілітації отримують постійні систематичні лікувальні процедури (гемодіаліз та ін.)

Сподіваємося на підтримку, адже він цих кроків може залежати не лише здоров’я, а й життя багатьох наших громадян.

З повагою

депутати Львівської міськради від фракції «Варта».