Депутати підтримали звернення, в якому комісія охорони здоров’я ЛМР на чолі з Валерієм Веремчуком спільно з громадськістю просять вищі органи виконавчої влади України внесення змін до постанови КМУ №770 «Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів» та перенести канабіс з списку «Особливо небезпечні наркотичні засоби, обіг яких заборонено» до таблиці «Наркотичні засоби, обіг яких обмежено». Це дасть змогу використовувати канабіс у медичних цілях.

У звернені йдеться про те, що терапевтичне застосування канабісу підтверджене вченими при багатьох неврологічних захворюваннях, при захворюваннях і симптомах травного тракту, також канабіс позитивно впливає на лікування побічних ефектів під час хіміотерапії при онкології та побічних ефектів, пов’язаних з лікуванням ВІЛ/СНІД та ще ряду важких захворювань.
“На сьогоднішній день у багатьох цивілізованих країнах була суттєво переглянута державна політика щодо канабісу, зокрема його медичної форми. Доступ до медичного канабісу реалізований у провідних країнах світу та тих що розвиваються, тоді як в Україні кількість громадян, яким можуть допомогти препарати на основі канабісу, наближається до понад двох мільйонів. Легалізація медичного канабісу та виробництво препаратів на його основі дасть мільйонам українців доступ до ефективних ліків при багатьох хворобах”, – каже Валерій Веремчук, голова комісія охорони здоров’я та соціального захисту, депутат від “ВАРТИ” в ЛМР.
Додамо, що у липні Верховна Рада провалила легалізацію медичного канабісу в Україні. Нардепи направили на доопрацювання законопроєкт №5586 про регулювання обігу конопель в медичних цілях, науковій та науково-технічній діяльності.