Цей рік може стати фінальним у відновленні приміщення колишнього кінотеатру «Арлекіно», що в Залізничному районі. Тут заплановане відкриття іннотеки – інноваційного простору для освіти і креативного дозвілля молоді – Pix lab prostir.

За своїм наповненням, це буде унікальний освітній центр не лише для Львова, а й для всієї України. Його ініціатором кілька років тому став депутат «ВАРТИ» Тарас Ворко. Концепцію, перспективи завершення робіт обговорили на робочій нараді.

За задумом, Pix lab prostir має стати місцем для спілкування, дозвілля і навчання місцевої молоді. Передусім, учнів восьми шкіл району, що є неподалік. Вони зможуть освоювати комп’ютерний дизайн, графіку, створювати і розвивати україномовні ютуб-канали,  обмінюватися думками та ідеями. Також в іннотеці планують проводити лекції, кіносеанси, освітні заходи, діятиме студія відео- та звукозапису, обговорюють можливість театральної студії, активної взаємодії із бібліотекою, що займає частину першого поверху.

Важливий момент проєкту – сучасний та яскравий дизайн, зручні та лаконічні меблі. Як розповіли розробники концепції, саме в таких умовах і атмосфері дітям хочеться творити, вчитися, вигадувати. Вони хочуть отримати місце, де почуватимуться вільно, комфортно і безпечно: жодних сірих стін, парт, звичних лавок чи стільців.

«Пригадую, як усе починалося із толоки у закинутому приміщенні кінотеатру. А вже коли вперше став депутатом, почав активно просувати задум сучасного центру дозвілля у районі, де нема жодного закладу, в якому молодь може вийти за рамки шкільної освіти, цікаво та корисно проводити час. Тоді ідею підтримав і мій колега Валерій Веремчук, завдяки якому вдалося отримати перші гроші на іннотеку», – пригадує депутат «ВАРТИ» Тарас Ворко.

Роботи в «Арлекіно» тривають уже чотири роки. Були проблеми із початковим проєктом, доводилося змінювати підрядників. Утім цей рік дає підстави для оптимізму, що відкриття іннотеки близько.

«Є неймовірно крута концепція, яку розробили молоді люди. Вони провели багато досліджень, опитувань: що саме хочуть бачити підлітки, чого потребує молодь району. Домовляються із відомими ІТ-компаніями про співпрацю, проведення навчань. Є підрядник, який готовий втілювати всі ці ідеї. Запланована зустріч із директорами шкіл, які поділяться своїми думками. Справа – за грошима. Та я впевнений, що депутати, представники бюджетної комісії, яку очолює моя колега Наталія Шелестак, мають розуміння: найкраще капіталовкладення в майбутнє – це освіта і розвиток наших дітей», – говорить Тарас Ворко.