Кремль вимагає від України якнайшвидше імплементувати «формулу Штайнмаєра» в наше законодавство і провести місцеві вибори в ОРДЛО вже у жовтні.

ЗМІ повідомляють, що такий ультиматум для підписання висунула російська влада на зустрічі політичних радників лідерів країн «нормандського формату». Цією вимогою російська делегація фактично заблокувала роботу мінської Тристоронньої контактної групи.

Насторожує, що новий голова української делегації у ТКГ Леонід Кравчук пообіцяв звернутися до Верховної Ради із пропозицією розглянути питання (увага!) «про відповідність парламентської постанови про призначення місцевих виборів на 25 жовтня мінським угодам і закону про «особливий статус» Донбасу».

Також Офіс президента України, за підсумками відеоконференції ТКГ, повідомив, що продовжується робота над імплементацією «формули Штайнмаєра» в українське законодавство.

Вимагаємо від влади відкинути будь-які ультиматуми Кремля і навіть не починати дискусію про можливість проведення виборів в ОРДЛО. Поки там російські війська, поки не роззброєні кремлівські маріонетки, поки ми не контролюємо кордон, вибори на окупованих територіях неможливі. Крапка!

Ігри за російським сценарієм – це не рух до миру. Якщо Україна піде на нові поступки, то ворог лише посилюватиме свій тиск.