У січні виконком ЛМР пропонував виділити на охорону здоров’я 180 млн гривень. У лютому вийшли на  230 мільйонів. Зараз, у результаті роботи профільної медичної та бюджетної комісій, зійшлися на у 260 млн гривень – рекордній сумі для львівської медицини із міського бюджету розвитку.

Голова медичної комісії ЛМР, депутат фракції «ВАРТА» Валерій Веремчук пояснив, на що потратять ці гроші.

«Передусім – це капітальні ремонти і завершення робіт, які вже тривають у багатьох лікарнях. Для прикладу, у лікарні «швидкої» облаштовують кабінети для комп’ютерної томографії, магнітно-резонансної томографії, ангіографії, оновлюють операційні.

Велику суму – 25 мільйонів – скеруємо у дитячу лікарню на Орлика, де треба завершити ремонт сучасного приймального відділення, травмпункту, операційної для дитячої онкології та нейрохірургії. Так само багато робіт заплановані у 5-ій, 8-ій лікарнях», – розповів він.

Другий великий пункт витрат – закупівля дорого обладнання для медиків. Це дасть змогу лікарням укладати більше договорів із НСЗУ. Та основне – надавати більше якісних і різноманітних послуг львів’янам. Наприклад, якщо запрацює нейрохірургія в «дитячій», то багато діток зі складними випадками онкології вдасться оперувати у Львові, а не за кордоном.

«Звісно, 260 мільйонів – це не ті гроші, за які можна одразу вирішити всі проблеми. Втім ця сума доводить, що охорона здоров’я – справді пріоритет для нас», – додав Валерій Веремчук.