Сьогодні  у Львові підписали договір з Європейським банком реконструкції та розвитку на 22 млн євро для допомоги комунальним підприємствам. Такий кредит ЄБРР запропонував, як допомогу у час складного коронавірусного періоду.  Зокрема, під вигідний відсоток – 2,1% річних.

За словами голови бюджетної комісії, депутатки фракції «ВАРТА» Наталії Шелестак, у нинішніх умовах «Пакет солідарності» – це чи не єдиний варіант, аби втримати збиткові комунальні підприємства на плаву, забезпечити нормальну життєдіяльність міста.

«Відомо, що комунальні підприємства не просто збиткові, а мегазбиткові. Вже на початку бюджетного року до нас приходили по зарплати для працівників, по гроші на операційну діяльність. Зараз місто у непростій фінансовій ситуації і ми не можемо собі дозволити більшість грошей із бюджету розвитку «проїдати». Це неправильно. Ми маємо фінансувати медицину, освіту, соціальний захист. Маємо думати справді про розвиток. Саме тому наша фракція врешті погодилася на підписання цього договору», – прокоментувала Наталія Шелестак.

Водночас вона наголосила: що новий кредит – це не просто гроші, які «даруються» комунальникам. Від них вимагатимуть чіткої звітності за їхнє використання, дотримання планів санації підприємств та стратегій виходу із кризи.

«Ми чекаємо від директорів КП роботи і результатів, щоб за цим кредитом більше не доводилося брати інших», – наголосила голова бюджетної комісії.