Це передбачено у міській програмі діагностики, протезування та реабілітації глухих та слабочуючих дітей на наступні три роки, яку затвердила бюджетна комісія Львівської міської ради. Згодом за відповідний проєкт ухвали депутати голосуватимуть на засіданні сесії ЛМР.

Програма передбачає забезпечення роботи Центру слуху та мовлення, який функціонує на базі міської дитяча клінічна лікарня Львова. Центр також співпрацюватиме з іншими міськими закладами, які проводять діагностику, протезування та реабілітацію глухих та слабочуючих людей.

Вже зараз у Львові на обліку перебуває 54 дитини, які потребують дороговартісного слухопротезування системою кохлеарної імплантації, ще 84 дітям потрібні якісні слухові апарати, а 37 дітей через хронічні захворювання вух потребують мікроотохірургічних втручань.

Вартість однієї системи кохлеарної імплантації становить приблизно 797 тис грн, системи кісткової провідності – 304 тис грн, а слухові апарати вартують від 20 до 108 тис грн.

“У більшості батьків, в яких діти потребують кохлеарної та кісткової імплантації, опускаються руки, адже це дуже дороговартісний метод лікування. Процедура кохлеарної імплантації передбачена наказом МОЗ, проте люди з інвалідністю, в тому числі і діти, роками чекають своєї черги. Програма, яку ми погодили, дозволить сформувати базу даних дітей з порушеннями слуху та мовлення і вже на основі цього ми виділятимемо кошти з міського бюджету для проведення таких імплантацій. Впевнена, що під час засідання сесії і решта наших колег підтримають таку важливу програму”, – розповіла Наталія Шелестак, голова комісії фінансів та планування бюджету, депутатка від “ВАРТИ” в ЛМР.