Відома громадська діячка, підприємиця, керівниця ГО «Варта 700» та координаторка «ВАРТИ» Наталія Шелестак завжди емоційна, коли мова йде про дітей із особливими потребами, про можливості для їхньої самореалізації.

Каже, одна з її цілей – реалізувати програму про профільну середню освіту за професійним спрямуванням для дітей з інклюзією. Ця програма дасть змогу всім діткам, коли подорослішають, здобути фах, знайти роботу залежно до своїх можливостей.

«Ділити дітей на «нормальних» і «особливих? Це погана звичка нашого міста, всієї країни, яку я хочу подолати. Усі діти – особливі. Я це знаю, як мама дитини з особливими потребами. Ми з чоловіком і родиною забезпечуємо сину лікування, реабілітацію і соціалізацію. Він вчиться, планує здобути фах і ми, його батьки, мріємо, що буде працювати. Але багатьом родинам таке не до снаги. Бо це дороге «задоволення». А позиція «дядь» у високих кабінетах така: ваші діти – ваш клопіт, зачиніться в чотирьох стінах і терпіть. Я проти такого. Кожна дитина має право на профільну освіту, роботу, повноцінне майбутнє, виходячи зі своїх можливостей», – переконана Наталія Шелестак.