Більше, як два місяці ми живемо в умовах війни. За цей час у Львові накопичилось чимало проблем, які потребують негайного вирішення та реагування.

Нещодавно депутати звернулись до міського голови Львова Андрія Садового з проханням скликати чергову сесію Львівської міської ради, адже за цей час не відбулось жодного засідання.
Це звернення було підтримано більш ніж однією третиною складу Ради, як вимагає Закон та чинний Регламент.
Зважаючи на складну ситуацію в країні у зв’язку із збройною агресією московії та нові виклики, які постали перед Львовом, громада повинна знати та розуміти, що міська влада та мер мають чітке розуміння, як саме повинно функціонувати місто та на що сподіватись його мешканцям. Яке сприяння – юридичне, логістичне, фінансове потрібне місту, як ми спільно маємо працювати та допомагати всій країні у протистоянні окупантам. Позаяк велика частина львів’ян задіяна у роботі створених ними волонтерських центрів, які займаються забезпеченням військових та цивільного населення у гарячих точках України та безпосередньо у Львові. Цей досвід був би корисним та важливим і для вирішення існуючих проблем та плануванні подальшої стратегії функціонування нашого міста.
На період воєнного стану одним із головних завдань для місцевої влади є створення всіх належних умов для нормального функціонування економіки, надання прихистку внутрішньо переміщеним особам та сприяння бізнесу, який готовий продовжувати роботу та підтримувати нашу країну податками та збереженням робочих місць для її громадян. Для цього, перш за все, влада повинна забезпечити неухильне виконання усіх норм чинного законодавства та створювати нові формати підтримки наших громадян та підприємств. І лише на територіях, де ведуться бойові дії, регіональна влада діє у відповідності до вимог воєнного стану та першочергово керується інтересами захисту життя і здоров’я людей та пріоритетом оборони суверенітету держави Україна.
Тож у Львові ніщо не має перешкоджати функціонуванню місцевого самоврядування, а саме, роботі всіх гілок влади, від безперебійної роботи комунальних підприємств до засідань виконавчого комітету, від функціонування депутатських комісій до проведення сесії міської ради. Навпаки місцеві інституції мають працювати ще більш злагоджено і чітко, аби уникнути чи мінімізувати ймовірні негативи від наслідків ворожих атак, оскільки Львів є містом, яке має забезпечувати надійний тил для всієї країни.
 Водночас, як стало відомо з місцевих телеграм каналів, розпорядженням міського голови №200 від 05.03.2022 року, виконуючим обов’язків секретаря Львівської міської ради було призначено директора департаменту «Секретаріат ради» Львівської міської ради Марту Рудницьку. Проте, відповідно до пункту 2 статті 21 Регламенту Львівської міської ради 8-го скликання та статті 50 Закону України «Про місцеве самоврядування», секретар міської ради обирається радою з числа її депутатів.
 Відтак депутати фракції ВАРТА звернулись на адресу комісії законності з проханням надати правову оцінку цьому розпорядженню міського голови та розглянути питання скликання чергової сесії. Адже такі тривалі перерви у роботі органів місцевої влади не сприяють якісному функціонуванню нашого міста та шкодять його економічній стабільності. А ймовірне порушення норм закону та засадничих демократичних принципів діяльності органів місцевого самоврядування міським головою, може призвести до системних порушень у всій вертикалі виконавчих органів Львівської міської ради та неминуче матиме негативні наслідки для усієї громади.