Депутатка ВАРТИ в Новороздільській міській раді Тетяна Коритко розробила проект Наглядової ради комунального некомерційного підприємства «Новороздільська міська лікарня».

До наглядової ради увійдуть представники громадськості, виконавчого комітету міськради, депутати та лікарі. Ця структура має стати своєрідним посередником між керівництвом лікарні та пацієнтами.
Тетяна Коритко розповідає, що пандемія коронавірусу ще більше загострила проблеми лікарень, особливо в селах та малих містечках.
Зокрема, у минулому році затримували виплату зарплат медпрацівникам, не кажучи вже про премії чи доплати, не закуповується нове обладнання і тільки тепер почали вводити в дію електронний запис до лікаря.
«Наша фракція ініціювала звіт головного лікаря Новороздільської лікарні, ми звертались з депутатськими запитами щодо виплат медикам. Медична реформа на місцях запроваджується непросто. Лікарні катастрофічно бракує коштів на розвиток. Навіть медичні пакети від НСЗУ не можуть отримати через брак спеціального медичного обладнання, позаяк це є необхідною умовою», – каже Tanya Korutko.
Вартові Розділля пропонують створити Наглядову раду, члени якої допомагатимуть вирішувати проблеми та будуть координувати роботу медзакладу.
«Лікарня на цей час – це перша установа, до якої звертаються люди. Але коли бачимо великі черги, приміщення, які давно потребують ремонту, затримку зарплат, то розуміємо, що не можемо стояти осторонь. Тим більш, що з 1 липня має відбутись розділення первинки і вторинки. Громадськість разом з місцевою владою має допомогти медзакладу налагодити роботу. Зокрема, Наглядова рада може ініціювати проведення аудиту установи, щоб розуміти, куди рухатись далі і яким чином шукати вихід з ситуації».