Достатня кількість навчальних закладів, сучасна матеріальна база, здорове харчування, інклюзивність в освіті та нові напрямки у навчанні – екологія, цифрова грамотність, психологічне здоров’я та сексуальне виховання, – експерти, освітяни, активісти запропонували п’ять реальних кроків для покращення якості освіти і рівня навчального процесу.

Як їх втілити в життя сьогодні говорили під час нового експертного столу у медіацентрі «ВАРТИ». Всі пропозиції зафіксовані і стануть частиною програм дій руху.

Учасниками дискусії стали вчителька початкових класів Оксана Рапіта, директор СЗШ №48 Роман Гарасим, голова комісії з питань сімейної політики та захисту прав дітей у Громадська рада при Львівській ОДА Галина Амеліна-Царьова, психолог у “Львівській освітній фундації” Ірина Королець, представниця Громадської ради при управлінні освіти ЛМР Олена Халілова, координаторка та активіст “ВАРТИ” – Ірина Оршак та Ігор Кідик.

«Ми обговорили і виокремили п’ять кроків, які можна і треба втілювати в життя. Це не якісь фантастичні плани, а дії, які реально виконати, щоб покращити якість освіти, зробити її доступною для всіх», – говорить Ірина Оршак.

«Дуже важливо, що йдеться не лише про матеріальну базу. Освіта, навчання тримаються й на інших речах. Підходах, методах. Для мене особисто має велике значення, що команда «ВАРТИ» готова серйозну увагу приділити інклюзивності освіти, соціалізації особливих дітей, підготовці викладачів до роботи з такими дітьми. Це величезний пласт завдань, який треба виконати», – додає Галина Амеліна-Царьова, яка є координаторкою Мережі освітньо-соціально-культурних центрів для дітей з особливими потребами, яка діє на Львівщині.

Нагадаємо, рух «ВАРТА» проводить серію тематичних експертних дискусії щодо розвитку найважливіших сфер для життя львів’ян. Саме обговорені пропозицій стануть основою програми розвитку міста на найближчі п’ять років «Твій Львів».