Ефективно розподілити бюджет розвитку на цей рік – основне завдання тижня. На роботі над цифрами вже від сьогодні зосередили увагу депутати «ВАРТИ». Наразі ще не відомо, яка сума піде саме на «розвиток», бо левову частину грошей доведеться скерувати на виплату старих боргів.

«Перше, що потрібно зробити, – проаналізувати борги, які накопичилися перед підрядниками за виконані роботи. Нарешті отримали дані від департаментів і зможемо вийти на цифру, яку маємо заплатити з бюджету розвитку. Саме через відсутність таких даних ухвалення бюджету довелося відкласти. Поки не розрахуємося за вже зроблене, нема змісту планувати будь-які наступні роботи, капітальні ремонти чи закупівлі. Сліпо «малювати» стрічки, якщо нема впевненості, що на це будуть гроші, – шлях або в нікуди, або в нову боргову яму», – переконана голова бюджетної комісії Наталія Шелестак.

Другий важливий момент – все-таки правильно розставити пріоритети. Медицина і освіта – основні напрямки на 2021 рік. Тому дивує, що в мерії забувають про те, в яких фінансових реаліях зараз живуть і світ, і Україна, і Львів.

«Наприклад, голосування на крайній сесії по приміщенню на площі Святого Юра. При всій повазі… Але купувати квартиру за понад 3 мільйони гривень (а така ціна є майже удвічі вищою від ринкової), щоб подарувати церкві, – це зараз неприпустима розкіш. На жаль, не всі це розуміють. І таких прикладів є чимало. Я ж наполягаю, що треба більше думати не про те, як витрачати гроші, а зосередитися на дохідній частині: як і на чому можна заробити. Також надалі вимагаємо від всіх комунальних підприємств плани санації, оптимізації їхньої діяльності»,  – додає Наталія Шелестак.

За її словами, робота на бюджетом розвитку триватиме практично увесь тиждень, щоб врешті отримати документ, який відображатиме реальні фінансові можливості Львова.

«Рік важкий, грошей мало, а потреб багато. Тому нас чекає складний процес: як з того, що є,  витиснути максимум», – резюмувала Наталія Шелестак.