Грошей не дамо, але ви тримайтеся. Ось вона реальна «подяка» влади медикам, що сповна відобразилася в ухваленому державному бюджеті-2021. І це удар по всіх українцях, по кожному, хто завтра не зможе отримати вчасну медичну допомогу, не дочекається «швидкої».

Бюджет-2021 не передбачає ані підняття зарплат лікарям, ані дотацій за коронавірусне навантаження, а ще мізерні суми на вакцинування населення. Зате утримання Офісу президента «подорожчає» у наступному році на 39%, генпрокурора – на 46%.

Уже майже рік лікарі працюють на межі можливого, волонтери шукають варіанти, як і чим допомогти. Але втома може накрити й одних, й інших. Медики звільнятимуться, їхатимуть працювати за кордон. Волонтери зосередяться на власних справах. Це єдиний варіант, до якого може призвести безпросвітна байдужість влади.

Тому, що тут коментувати. Потрібно лише вимагати. Всією країною, усім, хто усвідомлює вагу кожного людського життя. Бо просто заклики до совісті та відповідальності марні, якщо навіть критичний 2020-ий не став визначальним для правильного розставлення пріоритетів.

І прикро, що настрої львівської мерії цілком співзвучні із «загальнодержавним» баченням життя у наступному році. Із 10,5 мільярдів гривень загального фонду у Львові мерія готова для медицини розщедритися «аж» на 162 млн гривень. Зате на чиновницький апарат планують виділити майже 800 мільйонів. Категорично не погоджуємося з цим. Тож фракція «ВАРТА» у Львівській міській раді докладе усіх зусиль, щоб співвідношення сум змінилося, а медицина отримала адекватні до ситуації кошти.

Створення належних умов для роботи лікарів – одна із ключових частин нашої програми «5 років – 55 кроків». І її реалізація – принципове питання для нас