У Львівській дитячій лікарні на  вул. Пилипа Орлика хочуть організувати круту операційну для нейрохірургії, в якій зможуть лікуватися дітки з усієї Західної України. Є чудові фахівці, є приміщення. Треба тільки гроші.

Кошторис цього неймовірного проєкту – 25 млн гривень. Три уже є, і щоб повністю його реалізувати, потрібно, щоб місто знайшло ще 22 мільйони на закупівлю обладнання і ремонт. Наголошу, що вартість усією операційної  – це вартість лікування восьми дітей за кордоном. Ініціатива окупить себе вже у перше півріччя після запуску.

Тривалість усіх підготовчих і ремонтних робіт, терміни доставки обладнання – 5-7 місяців від моменту поступлення коштів. Це означає, що проєкт можна повністю втілити в життя ще у цьому році.

Сучасна операційна для нейрохірургії – це можливість лікувати дітей з пухлинами мозку і хребта, з патологіями мозку – травми, гідроцефалії. Такий суперсучасний центр може стати наразі єдиним у Західній Україні, тож лікарня рятуватиме не лише львівських дітей. Водночас із держбюджету будуть надходити кошти за кожен пролікований випадок. А це дозволить і надалі розвивати лікарню, утримувати її.

Словом, треба 22 мільйони. І саме стільки ж просять чиновники на січень на зарплати працівникам «Львівелектротрансу». Керівництво підприємства каже, що дуже збиткові, оптимізовуватися далі вже нема як…

Я переконана: люди, які на совість виконують свою роботу, не повинні потерпати від безгосподарності своїх шефів. Працівники повинні вчасно отримувати зарплати. Та все ж маю багато запитань.

А як таке збиткове для міста КП без проблем нараховує немалі премії своїм керівникам? Чому за два дні до приходу в бюджетну комісію із шантажем «дайте гроші, бо інакше буде колапс», керівництво «Львівелектротрансу» жодним словом не згадало на профільній транспортній комісії, що працівники можуть не отримати зарплати. Це при тому, що місцевий бюджет уже на 200 млн грн перекриває компенсацію на проїзд пільговиків.

Мені цікаво, керівництву «Львівелектротрансу», як, до речі, і багатьох інших комунальних підприємств, не соромно, що не можуть заробити бодай на зарплати? Їм не соромно, що з року в рік спокійно «проїдають» шалені гроші, за які можна реалізовувати проєкти для порятунку життів, для освіти і розвитку дітей, молоді? Не соромно, що їхня безгосподарність так дорого коштує місту, львів’янам?

Сьогодні знову засідає бюджетна комісія. Підозрюю, що депутати знову будуть винні у всіх гріхах. І таки доведеться порівнювати: крута операційна, якій нема аналогів у всій Західній Україні, чи зарплата за січень одного збиткового КП, де керівники ні в чому себе не обділяють.