Рівно чотири роки тому у Києві вбили журналіста Павла Шеремета. Чи знайдені винні? Чи отримали вони вироки? Чи сидять виконавці і замовники за ґратами?

Ні. Ми побачили чотири роки цинічної байдужості влади і вищого керівництва правоохоронних органів. А ще видимість розслідування, яке переросло у показові репресії проти українських патріотів.

Убивство журналіста «вішають» на ветерана АТО, музиканта Андрія Антоненка, волонтерку, дитячого хірурга Юлію Кузьменко та військову медсестру Яну Дугарь.  Ми ж пам’ятаємо, як президент Зеленський, міністр внутрішніх справ Аваков і ексгенпрокурор Рябошапка публічно практично назвали їх убивцями. Без жодного суду!

Від тоді минуло близько року… Але справжніх доказів причетності до вбивства нікого із офіційних підозрюваних слідство так і не надало. Експертизи та факти суперечать одні одним. Утім Андрій Антоненко та Юлія Кузьменко досі перебувають під вартою.

Пане президенте, то де ж обіцяні Вами справедливість та об’єктивне розслідування? Чи всі гучні заяви потрібні лише для того, щоб саме справою Шеремета виправдати збереження на посаді Авакова? Саме того Авакова, при якому правоохоронні органи поступово перетворюються на репресивну машину влади, чиї підлеглі б’ють, ґвалтують. Чому нема реакції на це беззаконня?

Влада хоче довести справу Шеремета до кінця? То нехай зробить це нарешті! Але вимагаємо зупинити переслідування патріотів. Вимагаємо, щоб правоохоронці першими демонстрували, як потрібно дотримуватися закону. Але ми впевнені, що ні одного, ні іншого не станеться при нинішньому міністрі Авакову. Тому лаконічно: Авакова – геть!

Ми живемо в Україні! І не допустимо, щоб тут будували російську реальність. Із брутальними справами проти патріотів, вбивствами журналістів і повною безкарністю за злочини.

Громадський рух «ВАРТА»