Замість шкідливого поліетилену – у подарунок екоупакування. Таку акцію до Міжнародного дня відмови від поліетиленових пакетів провели активісти «ВАРТИ».

На Сихові біля двох популярних супермаркетів «вартові» обміняли у покупців понад 100 звичних «кульків» на торбинки з екологічного матеріалу. Як розповів координатор акції Сергій Канюка, їх спеціально для акції пошила одна із активісток.

«Наша пропозиція провести такий обмін стала для сихівчан приємною несподіванкою.  Люди радо годилися. Сподіваюся, це мотивує їх і в подальшому відмовлятися від шкідливого для поліетилену та жити в екостилі», – говорить Сергій Канюка.

За словами координаторки «ВАРТИ» і голови екомісії Ірини Оршак, такі акції, популяризація альтернативного поліетилену екологічного упакування дуже важливі.

«Пластикові стакани, пакети, пляшки стали однією з найбільших екологічних проблем світу – вони розкладаються в землі десятки та сотні років і наносять величезну шкоду довкіллю. Відмова від поліетилену в побуті – це не процес одного дня. Але самі такі акції, просвітницькі кампанії сприятимуть, що львів’яни все частіше користуватимуться упакуванням з тканини,  паперу, картону, джгуту, льону», – коментує Ірина Оршак.

До слова, на своїй сторінці у фейсбуці вона також оголосила невеличкий розіграш – 50 стильних екосумок у подарунок тим, хто готовий відмовитися від поліетилену.