Це міжнародна угода Ради Європи, що передбачає захист прав жінок. Її цілі –запобігання насильству стосовно жінок та домашньому насильству, розробка заходів для захисту жертв і надання їм допомоги.

Депутатка Львівської міської ради фракції ВАРТА Неля Васюта, яка також є членкинею депутатської групи «Рівні можливості» зазначила, що Стамбульська конвенція – це перший подібний документ, який юридично зобов’язує створити правову базу для боротьби та протидії різним формам насильства щодо жінок та подолання їх наслідків.
«На засіданнях депутатської групи ми обговорюємо дієві механізми та програми, які будуть комплексно працювати з ментальним здоров’ям жінок. Заради цього об’єднати зусилля мають муніципалітет, державні органи влади та громадськість»,- розповіла Неля Васюта.
Додамо, документ підписали 46 країн і Євросоюз. Стамбульська конвенція була підписана Україною ще у 2011 році, але її ратифікація відбулась лише у 2022 році напередодні голосування Європарламенту за статус для України кандидата в члени ЄС.